To jest ten moment…

Dokladnie dzisiaj mija rok, rok, ktory zmienil bardzo dużo w moim zawodowym świecie. Spokojnie mogę nazwać ten miniony czas rokiem S.U.M.O. 

Dla zainteresowanych, więcej informacji i znaczeniu akronimu S.U.M.O poniżej:

oraz sama książka: https://www.audible.co.uk/pd/SUMO-Shut-Up-Move-On-Audiobook/B009M5OEGK

Co się działo przez ten czas….

Osoby, które śledzą (za co zawsze bardzo wszystkim dziękuję!) moją aktywność on-line, konferencyjną czy warsztatową zauważyły znaczące zmiany. Blog sql4You.info nie tętnił zyciem, a wspomnianych konferencji czy warsztatów z moim udziałem było znacznie mniej.

W kalendarzu pozostałysprawdzone i stałe pozycje jak SQLDay, AzureDay czy JOIN!, inne natomiast ustąpiły miejsca codziennym zadaniom i ich realizacji wg określonych priorytetów, ale także pozwoliły na wygospodarowanie tego najważniejszego – czasu dla siebie i rodziny. Bardzo podobnie do wspomnianych aktywności wyglądał obszar codziennych zaangażowań pracę z klientami, czy też partnerami. Starałem się skupiać na możliwie najważniejszych projektach, a wszystkie działania realizowałem w bardzo uporządkowany sposób.

Postawiłem też na pracę zdalną – z kilku względów. Po pierwsze chciałem sprawdzić(nie wzasadzie to nie sprawdzić – bo sam to już wiedziałem, a raczej pokazać innym), że taki model pracy można z sukcesem wdrożyć, nie tracąc zbyt wiele, a wręcz nawet zyskując.

Efekt? No cóż pierwszy bardzo zauważalny – nie przejechałem 50 000 km w rok, jak miałoto miejsce w poprzednich latach :). Drugi – zebrałem sporą wiedzę o tym co działa w takim modelu pracy, a nad czym trzeba istotnie pracować bardzo intensywnie – to jest z punktów na mojej liście, którymi będę chciał się podzielić – ale o tym za chwilę.

Co jeszcze?

Przede wszystkim to moment, w którym warto wspomnieć o kilku osobach, które przez cały ten okres wspierały mnie w wybranej przeze mnie drodze i pomogły przejść przez 365 dni swego rodzaju przemiany. Wśród tych osób bez wątpienia jest Paweł Potasinski, Tomasz Kopacz, Tomasz Osipiak, z którymi pracuję w zasadzie każdego dnia, ale również moi klienci i partnerzy, a w śród nich Marcin Pleszko, Janusz Priblulka, Kamil Serwata, Julian Julian Ćmikiewicz, Julian Lubanski i wielu innych – WIELKIE DZIĘKI – za mam nadzieje -owocny rok współpracy.

No dobrze to co teraz….

Jak już wspomniałem ten rok pozwolił mi wyłonić rzeczy ważne, potrzebne i bardzo istotne dla mojego rozwoju, ale i dobrego zawodowego samopoczucia. Wiem jak bardzo przez ten okres brakowało mi dzielenia się wiedzą, przykładami i własnymi doświadczeniami z innymi. Wiem też doskonale, które z codziennych zadań przyprawiają mnie o ból głowy, a które są zupełnie neutralne. Wyposażony w tą wiedzę zaczynam okres wakacyjny, który z jednej strony jest idealnym czasem na odpoczynek, ale również pozwala przygotować wszystko co potrzebne, aby we wrześniu wraz z pierwszym dzwonkiem przystąpić do odpowiednich działań.

Mały przedsmak…na pewno przed końcem roku zniknie zupełnie sql4You.info. Jego miejsce miejsce zastąpi….no właśnie jak myślisz? Masz jakiś pomysł? Oczekiwania? Chętnie uwzględnie je w nowym przedsięwzięciu o którym nieco więcej jeszcze przed końcem wakacji… Póki co – dużo słońca i udanego wypoczynku wszystkim mocno zapracowanym