Nadchodzą nowe wyzwania…

To był 1 października 2015….

Ostatnio mój LinkedIn przywitał mnie powiadomieniem o treści “Celebrating 2 years at Microsoft”, zauważyli to również inni LinkedIn-owicze.

W sumie to miło, że osoby, z którymi pracowałem lub pracuję śledzą co dzieje się w moim życiu zawodowym. Muszę przyznać, podobnie zresztą jak odniosłem się do tego na LinkedIn, że wspomniane 2 lata zleciały niezmiernie szybko. Był to okres bardzo intensywnej pracy, nauki i poznawania niezmiernie ciekawy ludzi, zarówno tych w Microsoft, jak i po stronie Partnerów oraz klientów. Pewnie nie zawsze udało się zrealizować wszystko na 100%, a czasami niektóre rzeczy realizowane były i są w 200 czy nawet 300%. Dla mnie najważniejsze jest to, że przez te dwa lata zdobyłem cenna wiedze i doświadczenie, a także mogłem nią dzielić się z innymi….

Zastanawiasz się czemu o tym wszystkim wspominam właśnie teraz?

Myślę, że doskonale wiesz….już za 2,5 miesiąca (nawet nieco mniej), wkraczamy w nowy 2018 rok. Rok, który przyniesie wiele zmian. Zmian, które czekają mnie, ale również każdego z nas… Zanim jednak o 2018 roku, na początek kilka najbliższych tygodni. Ostatni kwartał to okres intensywnej pracy, ale również wielu konferencji. W tym roku zebrało się kilka takich, na których pojawię się (lub już pojawiłem się 🙂  i będę miał okazję opowowiedzieć o swoich doświadczeniach w świecie danych.

W miniony poniedziałek 16.10 w Warszawie odbyła się 4 edycja ShareCon365, wspólnie z Pawłem Potasińskim opowiedzieliśmy uczestnikom o Power BI – moim zdaniem konferencja bardzo udana. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a uczestnicy dopisali – frekwencja na prawdę bardzo dobra.

A jak widać nie tylko uczestnicy dopisali, razem z Pawłem bawiliśmy się świetnie! Mam nadzieję, że uczestnicy również!

Postanowiliśmy nawet podsumować konferencję, w ramach serii Power BI w praktyce, a także powtórzyć w kolejnych odcinkach demonstracje, które robiliśmy podczas ShareCon365 – pierwsza z nich już  w najbliższy poniedziałek

Jednak to dopiero początek…

 Już na początku listopada, dokładnie 9 listopada w Lublinie, odbędzie się  Expert Summit 2017,

w trakcie którego, dzięki uprzejmości organizatorów,  będę miał swoją sesję i pokaże jak zostać bohaterem analizy danych w 60 minut. Już teraz serdecznie zapraszam! To również świetna okazja, aby zobaczyć się z osobami takimi jak Mirek Burnejko, Michał Furmankiewicz, Łukasz Grala oraz wielu innych ekspertów!

Tydzień później, odwiedzać będę Toruń, aby podczas konferencji TestWarez

opowiedzieć o szansach i zagrożeniach wynikających z upowszechniania się rozwiązań sztucznej inteligencji. Na tej konferencji będę po raz pierwszy, i od razu jako prelegen – dlatego też cieszę się podwójnie!

W grudniu planowane są jeszcze spotkanie InfoMeet, ale o nich napiszę w oddzielnym wpisie…

No właśnie grudzień, czyli rok 2018 coraz bliżej.

Co nas czeka w 2018 roku?

Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć zerkając na TOP 10 Strategicznych Trendów Technologicznych na 2018 rok wg Gartnera

To dopiero będa wyzwania!!!

2 Replies to “Nadchodzą nowe wyzwania…”

Comments are closed.