Power BI w praktyce po raz 7….i ostatni?

7 tygodni temu, 29 maja….

opublikowaliśmy z Pawłem pierwszy odcinek serii Power BI w praktyce. Przez 6 odcinków zabraliśmy Cię w krótką podróż do świata wizualizacji danych, pokazywaliśmy proste scenariusze oparte o standardowe możliwości Power BI (wykresy słupkowe, drążenie danych, budowanie klastrów), starając się adresować codzienne wyzwania i potrzeby. Dotykaliśmy kwestii dodatkowych możliwości Power BI, jak niestandardowe kontrolki wizualizacji danych, prezentacja wyników na mapach, czy też wykorzystanie kontrolek opartych o język R (wykrywanie korelacji).

Dzisiaj opublikowaliśmy siódmy i ostatni odcinek serii Power BI w praktyce….

W tym odcinku pokazujemy, jak wykorzystać transformacje danych dostępne Power BI Desktop w analizie realizacji budżetów marketingowych. Z obszaru sprzedaży przemieszczamy się płynnie do obszaru marketingu. Celem jest pokazanie, jak z realizacją założonych budżetów radzą sobie właściciele kampanii marketingowych.

Czas podsumowań

Czy osiągnęliśmy swój cel ? Zdecydowanie, ponieważ cel to:

  • dobra zabawa przy tworzeniu każdego odcinka
  • możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców, tych co lubią, ale i nie lubią PowerBI. Tych co wykorzystują i nie wykorzystują go na co dzień. Każdy post na LinkiedIn, Twitter, blogach czyta i ogląd od kilku to kilkuset, a nawet nieco więcej osób):statystyki power bi w praktyce
  • stworzenie solidnej bazy wiedzy dot. Power BI i jego możliwości zaprezentowanych w przystępnej formie – a tak wydaje się jest słuchają komentarzy oglądających (sam przynajmniej raz dziennie odsyłam swoich klientów i partnerów do zaglądania na kanał Power BI w praktyce)

Czy mogliśmy to zrobić lepiej ? Pewnie tak, zawsze można robić coś lepiej, bo tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi. 

Co dalej?

Oczywiście nie rezygnujemy, idziemy za ciosem i właśnie konwertuję i obrabiam kolejny odcinek, który opublikujemy już za tydzień (nie robimy przerwy wakacyjnej 🙂 .

Czy mamy jakieś oczekiwania?

TAK – czekamy na chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił i nagrać z nami jeden, a może nawet kilka odcinków. Co oferujemy w zamian? Niepowtarzalną atmosferę podczas samego nagrania. Możliwość pokazania swoich praktycznych doświadczeń z Power BI. Może nawet jakieś gadgety…..stay tuned! Napisz do mnie lub Pawła jeśli tylko masz ochotę dołączyć do nas, a na 100% odezwiemy się, aby umówić się na nagranie….