Co mają wspólnego Super Mario Bros i Microsoft HoloLens ?

Microsoft HoloLens i świat rozszerzonej rzeczywistości

Świat rozwiązań wirtualnej rzeczywistości rozwija się bardzo dynamicznie. Niektórzy twierdzili, że w tym wyścigu Microsoft został nieco w tyle. Jednak nie na długo i zdecydowanie nie był to czas stracony.  HoloLens, czyli niesamowite gogle rozszerzonej rzeczywistości to jedno z ciekawszych rozwiązań od Microsoft.

Hololens

HoloLens wyświetla przed oczami obraz oraz dodatkowo aktywnie mapuje otoczenie.  Rozpoznając kształty obiektów i ich głębię co daje możliwość  umieszczania w polu widzenia użytkownika trójwymiarowych przedmiotów. Dodatkowo użytkownik może pracować z tymi przedmiotami w sposób interaktywny. Urządzenie rozpoznaje gesty użytkownika. Rozpoznawanie gestów to oczywiście wykorzystanie dobrze znanych mechanizmów zaczerpniętych z kinecta, dobrze znanego z obszaru xbox-a.

Hololens

Zatem czas na deser…

Oprócz swojej olbrzymiej wartości dla świata biznesu rozwiązanie od Microsoft to także szansa na zupełnie nowe doświadczenie w dobrze znanym świecie Super Mario Bros :)…Z doświadczenia wiem, że dzieci (i pewnie nie tylko) będą tym zachwycone.