SQLDay

Dzień po…#SQLDay 2017. A już za tydzień…

#SQLDay 2017 to już historia!

2 dni konferencji #SQLDay poprzedzone jednodniowym warsztatami, które prowadzili najlepsi eksperci, zarówno Ci Polscy jak i zagraniczni. Również w tym roku miałem możliwość dołączyć do tego zaszczytnego grona prelegentów i poprowadzić w sumie dwie sesje. Pierwszego dnia ( o czym możesz przeczytać tutaj ) wprowadziłem uczestników w świat IoT, aby wczoraj, wspólnie z Pawłem Potasińskim zabrać wszystkich obecnych w podróż po jakże dużych możliwościach platformy danych Microsoft. Sesja z Pawłem miała nieco inny charakter, po pierwsze była to sesja na ścieżce biznesowej. Po drugie wspólnie z Pawłem chcieliśmy odejść nieco od jakże istotnych aspektów technicznych rozwiązań, architektury (on-premises, chmury) i podejść do tematu danych od strony wartości dla biznesu, użytkowników końcowych rozwiązań. Dodatkowo, jako, że była to jedna z pierwszych sesji drugiego dnia konferencji,  z założenia miała to być sesja lekka, miła i przyjemna.

Czy się udało?

Sądzę, że tak. Po sesji usłyszeliśmy kilka miłych słów od osób, które spędziły z nami tą godzinę – i  za to bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli na tej sesji oraz pierwszego dnia na sesji o IoT! Osobiście uważam, że Microsoft Data Platform Power Hour to dobry pomysł na kolejne spotkania grup społeczności, konferencje czy warsztaty dedykowane dla biznesu z nutą technologii w tle. Jak tylko dostępne będą nagrania z tegorocznego SQLDay od razu trafią m.in na sql4You.info. Materiały z prezentacji, no cóż, zgodnie z opisem sesji. Był jeden slajd – w zasadzie zamykający i demo, demo, demo, także nie za bardzo w tym momencie można coś opublikować :).
Co do samej konferencji. Niezależnie czy jesteś administratorem, developerem, dyrektorem IT, czy po prostu fascynuje Cię świat danych. SQLDay to jedno z wydarzeń które trzeba wpisać na stałe do swojego kalendarza. Skoro o tym mowa, 14-16 maja 2018, już został zablokowany w moim kalendarzu. Jestem przekonany, że ten czas będzie wyjątkowo wartościowy, patrząc na zapowiedzianych wczoraj podczas zamknięcia gości.

#SQLDay 2018
#SQLDay 2018

Tymczasem już za tydzień, 25 maja,  w siedzibie Microsoft w Warszawie kolejne ważne wydarzenia, na które warto się wybrać. Konferencja, którą łączy w sobie dwa, bardzo istotne obecnie dla Microsoft obszary – Open Source oraz Data Platform. Podczas spotkania zarówno miłośnicy open source jak i danych znajdą coś dla siebie. Wspólne sesje o open source i data platform, ale także dedykowane bloki tematyczne i tematy takie jak inteligentne aplikacje oraz zaawansowana analityka w praktyce. Jeśli jeszcze nie masz planów na najbliższy czwartek 25 maja – zarejestruj się. Jeśli masz plany – zmień je(!) i też zarejestruj się.

DataAMP

A jeśli już tęsknisz za #SQLDay to może warto również we wrześniu wybrać się na SQL Saturday

SQLSaturday

2 Replies to “Dzień po…#SQLDay 2017. A już za tydzień…”

  1. Piotr Ziuziański

    SQL Day to najlepsze wydarzenie pod słońcem. oprócz technologicznego mięsa, którego każdy pragnie można przede wszystkim poznać nowych ludzi z branży czy spotkać się z zaprzyjaźnionymi już specjalistami z całego kraju i nie tylko! 🙂

Comments are closed.