SQLDay-Dzień 1,czyli moja sesja IoT i dużo znajomych osób

Dzisiejszy, pierwszy dzień konferencji SQLDay upłynął głównie pod dyktando mojej sesji. Okazało się, że tuż przed moją sesją André Melancia będzie prowadził swoją o….IoT. Zapytasz co w tym dziwnego? W sumie nic, gdyby nie to, że moja dzisiejsza sesja przygotowana na #SQLDay to IoT Everywhere – czyli 5 kroków do efektywnego i skalowalnego rozwiązania, które adresuje Twoje potrzeby biznesowe. Szybkie spotkanie dwóch prowadzących doprowadziło, moim zdaniem, do bardzo ciekawej, pogłębionej, 2 godzinnej sesji o IoT. André bardzo ciekawie opowiedział o warstwie urządzeń, ja w swojej części miałem okazję pokazać kilka praktycznych przykładów oraz zbudować rozwiązanie “from scratch”.  Generalnie odbiór prezentacji przez uczestników był pozytywny – przynajmniej kilka osób tak twierdziło tuż po :). A Ty jak sądzisz? Nie było Cię na mojej sesji? Kilka chwil uwiecznili uczestnicy:

@GraczykBartek - sesja IoT @GraczykBartek - sesja IoT @GraczykBartek - sesja IoT

Tuż po sesji miałem okazję porozmawiać z kilkoma osobami o ich doświadczeniach z rozwiązaniami IoT bazującymi na platformie Azure i nie tylko, a także o wyzwaniach w przetwarzaniu danych strumieniowych (Spark Streaming vs Azure Stream Analytics). Już za jakiś czas powinno być dostępne nagranie, jak i prezentacja z dzisiejszej sesji. Jeśli jednak nie możesz się doczekać lub po prostu chcesz wrócić do omawianych zagadnień, już teraz możesz pobrać Prezentację (SQLDay2017_Graczyk_IoT)

Już jutro od 9, wspólnie z Pawłem Potasińskim opowiemy o biznesowej stronie Microsoft Data Platform. Uwaga!!! Widziałem dema – zapowiada się nieźle :).

Tymczasem dziękuje wszystkim obecnym podczas mojej sesji, a także całemu DataCommunity za możliwość uczestnictwa w SQLDay!