W oczekiwaniu na kolejny duży krok w #PowerBI

Maj właśnie się rozpoczął. “Długi” weekend trwa. W tym okresie relaksu i  odprężenia warto wygospodarować kilka chwil na zestaw informacji, który może okazać się bardzo interesujący i wartościowy dla prowadzonego biznesu.

Zapewne jeszcze dzisiaj, późnym wieczorem dotrą do nas informacje o aktualizacjach wprowadzanych w PowerBI w ramach cyklicznych aktualizacji miesięcznych. Jednak jest to spodziewana dawka informacji. Podobnie jak w zeszłym miesiącu kiedy to wprowadzono opcję Quick Measures (pozwalające bez znajomości DAX dodawać do modelu miary typu YoY, YTD) czy też możliwość łączenie się bezpośrednio do modeli Power BI jako źródła danych raportów. Co zatem pojawi się dzisiaj?

Tymczasem więcej ciekawostek można spodziewać się w dwóch najbliższych dniach. Już jutro, czyli 2 Maja odbędzie się wydarzenie pod hasłem “Learn what’s next”, skierowane głównie do obszaru edukacji, ale myślę, że każdy z nas znajdzie tutaj dawkę informacji dla siebie.

Invite_v06_Facebook

Transmisja z wydarzenia dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych.

Dzień później, czyli 3 maja (o 16 polskiego czasu) wydarzenie pod hasłem Microsoft Business Forward tutaj dawka informacji z obszaru Dynamics, LinkedIn oraz PowerBI. Osobiście czekam najbardziej na nowości związane z PowerBI, którymi oczywiście podzielę się z Tobą niezwłocznie na tym blogu. Oczywiście można również oglądać transmisję z wydarzenie, które będzie dostępne dla wszystkich. Wystarczy dodać wydarzenie do kalendarza.

next.png