To już kolejny miesiąc…

Co prawda nowy miesiąc już się rozpoczął, ale mimo wszystko warto zerknąć, jak zakończył się poprzedni. Istotnie Listopad był bardzo interesującym miesiącem, zarówno w świecie baz danych jak i moim własnym. Kilka dni pozostawiło pustkę na blogu i zabrakło codziennej dawki informacji, jednak zadziałały czynniki zewnętrzne. W świecie baz danych również sporo wręcz nawet szokujących i na pewno przykuwających uwagę informacji. Wiemy już, że nadchodzi vNext SQL Server, a wraz z Service Pack 1 edycja Standard zmieniła się nie do poznania, o czym pisałem m.in. we wpisach dot. Dlaczego nadal warto wybrać edycję Enterprise.

Również obszar analityki nie pozostał bez zmian, publiczna dostępność, finalnej wersji Azure Data Lake Analytics oraz Azure Data Lake Store otwierają nowy rozdział w drodze do analityki na żądanie, gdzie petabajty danych nie są już zbyt wielką przeszkodą.

Przy okazji, czy wiesz, że dzięki zastosowaniu Azure Data Factory i nowej funkcjonalności Data copy, możliwe jest zasilenie hurtowni danych opartej o Azure Data Warehouse 1 TB danych w czasie poniżej 15 minut?

W kwestii bloga, muszę przyznać, że jak na mniejszą aktywność, w porównaniu do poprzednich dwóch miesięcy, z mojej strony Twoje zainteresowanie pozostało niezmienne, za co bardzo dziękuję. Przybywa również nowych odwiedzających i stałych czytelników, co również jest bardzo motywujące i zachęca do dalszej aktywności z mojej strony.

Zaczynamy zatem kolejny miesiąc, a zarazem ostatnią prostą w 2016 roku w świecie wielkich i małych danych…zobaczmy co będzie się działo w grudniu…

Wykorzystana grafika: FreeImages.com/saša marani&#263