Sprawdź jakim potencjałem dysponujesz!

Według różnych źródeł umiejętność efektywnego wykorzystania rozwiązań w obszarze Danych i Analityki ma olbrzymi i co najważniejsze, policzalny wpłw na  korzyści i możliwość rozwoju firmy. Co oznacza policzalny wpływ i  w jaki sposób można taki wpływ policzyć? Właśnie w tym celu firma Keystone Strategy opracowała definicję/współczynnik dojrzałości w obszarze Data & Analytics, który pozwala określić, co firma, potencjalnie, jest w stanie zrobić w oparciu o posiadane dane i wykorzystywane rozwiązania technologiczne.
W trakcie opracowania metody oceny poziomu dojrzałości dokonano analizy rzeczywistych korzyści osiągniętych przez firmy, uwzględniając podjęte działania i posiadane możliwości.

Efekt ? 

Firmy, które wypracowały najbardziej wyrafinowane rozwiązania w obszarze danych i analityki oraz zastosowały je w swojej codziennej działalności biznesowej uzyskały operacyjną marżę, wyższą o 8 punktów procentowych od firm, które nie stosowały tak wyrafinowanych rozwiązań. Wspomniane 8 punktów procentowych to średni zysk operacyjny na poziomie 100 milionów dolarów. Szczegółowe wyniki badania znajdują się w udostępnionym raporcie.

Warto również poświęcić kilka minut, aby odpowiedzieć na przygotowany zestaw pytań oraz zobaczyć jakim potencjałem dysponuje Twoja firma…