Podsumowania nadszedł czas…

Dzisiaj 1 listopada, czyli właśnie minął drugi miesiąc od momentu nowej odsłony #sql4You. W październiku rytm publikacji był nieco inny niż miesiąc wcześniej, a wszystko za sprawą kilku wyjazdów oraz potrzeby uporządkowania nie tylko kwestii bloga, ale również poszukiwanego przez wszystkich work-life balance. W mojej ocenie testowany przez ostatnie dni model publikacji w rytmie tygodnia roboczego dobrze się sprawdza. Co więcej zaobserwowałem po statystykach, że weekendy i tak dla większości czytelników są momentem powrotu do wpisów z mijającego tygodnia, zamiast tych najnowszych, weekendowych. Mogę zatem stwierdzić, że właśnie taki model “roboczego tygodnia”, będzie stosowany w listopadzie.

Podsumowanie października to także liczby, liczby, które po raz kolejny bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, przede wszystkim ze względu na to, że liczba odwiedzających podwoiła się w stosunku do września, za co bardzo bardzo dziękuję!

Inne liczby to:

Ilość opublikowanych wpisów w październiku: 21

Ilość czasu spędzona na redagowaniu i przygotowaniu treści do publikacji: ~ 1,5-2 godziny dziennie, czyli sumarycznie to około 40 godzin w miesiącu.

Najpopularniejsze wpisy:

Najpopularniejsza godzina odwiedzin: 10 rano (czyżby nuda w pracy 🙂 )?

Najpopularniejszy dzień odwiedzin: piątek

Źródło czytelników:

ale również blog zyskuje czytelników, dzięki osobom takim jak Ziemek Borowski i  stronie, która jest Jego prywatnym agregatem polskich blogów specjalistów IT wykorzystujących technologie firmy Microsoft