PowerPoint wiecznie żywy…

Osobiście bardzo podoba mi się możliwość zgłaszania pomysłów oraz głosowania w zakresie funkcjonalności PowerBI. Takie podejście pozwala na bieżąco weryfikować na ile produkt i jego aktualna wersja jest dopasowana do rzeczywistych potrzeb użytkowników. Jest to również dość dobry sposób na budowanie planu rozwoju oraz nadawanie priorytetów w realizacji poszczególnych funkcjonalności. Sam korzystałem z opcji zgłoszenia kilku pomysłów m.in na samym początku dodania wykresów typu waterfall. Zgłaszane funkcjonalności są bardzo zróżnicowane, od możliwości zmian w kolorystyce wizualizacji:

pb_1

Źródło: PowerBI.com

Po zmiany w zakresie funkcjonalnym kontrolek i ich rozwój ( na które jak widać otrzymało ponad 6000 głosów):

pb_2

Źródło: PowerBI.com

Dla mnie osobiście bardzo ciekawy okazał się fakt,iż pomimo, że większość osób, z którymi mam styczność na co dzień, dość konsekwentnie narzeka na zbyt powszechną obecność PowerPoint’a w ich codziennej pracy, to właśnie możliwość eksportu do PowerPointa, jest jedną z funkcjonalności, która znalazła się na liście zainteresowań oraz podjętych do realizacji zadań:

pb_3

Szczęśliwie dla wszystkich zainteresowanych, dwa dni temu, pojawiła się możliwość testowania opcji eksportu do PowerPoint:

pb_4

Osobiście uważam, że ciekawszą opcją, zamiast slajdów, jest pokazanie interaktywnego raportu, czy zestawu raportów, które opowiadają całą historię krok po kroku. Powstała nawet galeria, w której można zobaczyć jak inni opowiadają różne historie korzystając z PowerBI. Może warto rozważyć właśnie taką opcję?