10 powodów dla których nadchodzący rok będzie rewolucyjny – w kilku słowach o Microsoft Hosting & Cloud Summit

W minioną środę, 28 września 2016 w siedzibie Microsoft, odbyło się coroczne spotkanie Partnerów hostingowych. W trakcie spotkania przedstawione i omówione zostały trendy na rynku usług chmurowych na świecie i ich wpływie na dostawców usług w Polsce. Cześć technologiczna, realizowana pod hasłem “10 powodów dla których nadchodzący rok będzie rewolucyjny” poświęcona była zagadnieniom:

  • Budowy infrastruktury hybrydowej (Michał Halagiera, Barłomiej Machnik)
  • Wykorzystania wszechobecnych danych (Bartłomiej Graczyk)
  • Możliwości platformy Azure  (Mirosław Burnejko)

Mnie w udziale przypadła możliwość przedstawienia obszarów związanych z SQL Server i wykorzystania wszechobecnych danych. W prezentacji pojawiło się kilka faktów dotyczących wartości wynikającej z migracji do SQL Server 2016, ale również, mam nadzieję udało się zainspirować obecne osoby do inwestowania czasu i zasobów w rozwój usług pozwalających na gromadzenie i  efektywne wykorzystywanie danych.
A czy Ty wiesz, że SQL Server jest obecnie najszybszą bazą danych na świecie wśród nieklastrowanych rozwiązań? Wyniki testów TPC-H pokazują, że istotnie, SQL Server 2016 Enterprise znajduje na 1 miejscu w testowanych grupach:1 TB, 10 TB oraz 30 TB.

Czym w zasadzie jest TPC?

Transaction Processing Performance Council (TPC) to organizacja typu non-profit założona w 1985. Celem organizacji jest definiowanie i realizacja testów wydajnościowych w dziedzinie przetwarzania danych. Publikowane przez TPC wyniki testów, dzięki stosowanej do ich realizacji metodyce są uważane za obiektywne i weryfikowalne. Wyniki testów TPC są powszechnie stosowane dla porównywania wydajności systemów przetwarzania danych. Zachęcam do zapoznania się z najnowszymi wynikami, o których m.in wspominałem podczas swoje prezentacji.

tpc

3 Replies to “10 powodów dla których nadchodzący rok będzie rewolucyjny – w kilku słowach o Microsoft Hosting & Cloud Summit”

  1. msbifun

    Czy znasz może jeszcze inne organizacje zajmujące się badaniem wydajnościowym systemów bazodanowych?
    Analizując wyniki zamieszczone na http://www.tpc.org/ dochodzę do wniosku, że to nie jest do końca tak, że Microsoft SQL Server 2016 jest najlepszy jakby można było pomyśleć czytając wpis – w zależności od konfiguracji danego testu – raz na wozie, raz pod wozem 😉

Comments are closed.